KVSV

STATE TRACK MEET QUALIFIERS

LISTEN FOR STATE TRACK REPORTS FRIDAY AND SATURDAY MAY 24-25 ON AM 1190KVSV THE MIX.

 

BELOIT BOYS(3A)-  POLEVAULT-  ISAIH HORTON...BARON CRUMBAKER

                        HIGH JUMP-  AUSTIN BUDKE...PAYTON VETTER

                        LONG JUMP-  AUSTIN BUDKE....TANNER HULETT

                        TRIPLE JUMP-  AUSTIN BUDKE

                        SHOT PUT-  BRYCE BLACK...STANTEN KRONE

                        DISCUS-  CADYN CARTER

                        JAVELIN-  CADYN CARTER

                        4 X 800 RELAY-  HUNTER POST...COLSON REAMES..BAILEY VETTER...ALEX CONN

                        100 M DASH-  TANNER NIEMCZYK

                        1600 M RUN-  ALEX CONN

                        4 X 100 RELAY-  JACE ADAMS...TANNER NIEMCZYK...AUSTIN BUDKE...PAYTON VETTER

                        400 M-  TANNER NIEMCZYK

                         300 M HURDLES-  JACE ADAMS

                         800 M RUN-  ALEX CONN

                         3200 M RUN-  ALEX CONN

                         4 X 400 RELAY-  R.J. JACKSON...JACE ADAMS...PAYTON VETTER...TANNER NIEMCZYK

 

   BELOIT GIRLS(3A)-  POLE VAULT-  OCEAN PAUL...MADISON HEWITT

                            LONG JUMP-  ALANA BUDKE

                            TRIPLE JUMP-  REMI BEHRENDS

                            100 M HURDLES-  KALEY BROECKELMEN....BRIT WIDRIG

                            100 M DASH-  HANNAH SMITH

                            4 X 100 RELAY-  ALANA BUDKE...REMI NEHRENDS...KENNEDY BROWN..HANNAH SMITH

                            300 M HURDLES-  KALEY BROECKELMEN...BRIT WIDRIG

                            200 M DASH-  REMI BEHRENDS

                            4 X 400 RELAY-  KALEY BROECKELMEN..ALANA BUDKE...ALEXIS BUDKE...PAIGE HAFLIGER

 

2A BOYS FROM THE AREA....100M-  ALEX JACKSON....LINCOLN

                                            200M-  ALEX JACKSON...LINCOLN

                                            400M-WESTON ROTHCHILD...SMITH CENTER....ALEX JACKSON...LINCOLN

                                             800 M-  ARNE LONBERGER...LINCOLN....JESSE NIELSEN...ROCK HILLS

                                             1600 M-ARNE LONBERGER...LINCOLN

                                             3200 M-WYNTER WIEBKE...LINCOLN

                                             110 M HURDLES-  NICK LEMKUHL...SMITH CENTER

                                             300 M HURDLES-  NICK LEMKUHL...SMITH CENTER...CLINT ROGERS...SMITH CENTER

                                             4 X 400 RELAY-  SMITH CENTER

                                              HIGH JUMP-  MASON BUCKMASTER...SMITH CENTER

                                             POLE VAULT-  L.T. MEITLER...SMITH CENTER...STEVEN KRILEY...SMITH CENTER

                                             LONG JUMP-  ALEX JACKSON...LINCOLN

                                              TRIPLE JUMP-  MASON BUCKMASTER...SMITH CENTER

                                             SHOT PUT-  WYATT FLINN...ROCK HILLS

                                              DISCUS-  WYATT FLINN...ROCK HILLS

                                              JAVELIN-  COLE LORENZEN...SMITH CENTER...AARON BROECKELMAN...ROCK HILLS

 

  2A GIRLS FROM THE AREA-  JAVELIN-  KAITLYN ALBERT...SMITH CENTER

                                             200 M DASH-  COURTNEY PANTER...SMITH CENTER

                                             400 M-  ALEXIS RYAN...SMITH CENTER...KATELYN STREET...LINCOLN

                                              800M-  JENNA FARRIS...LINCOLN

                                              1600 M-  JENNA FARRIS...LINCOLN...BRITTANY HARLOW...LINCOLN

                                              3200 M-  JENNA FARRIS..LINCOLN

                                              100 M HURDLES-  LYNZEE MACE...SMITH CENTER..TRENNA COX..SMITH CENTER

                                                                           SYDNEY BENOIT...SMITH CENTER

                                               300 M HURDLES-  TRENNA COX...SMITH CENTER

                                               4 X 100 RELAY-  SMITH CENTER

                                               4 X 400 RELAY-  SMITH CENTER

                                               HIGH JUMP-  BLAIR McNARY...SMITH CENTER

                                               TRIPLE JUMP-  BLAIR Mc NARY...SMITH CENTER

 

1A BOYS FROM THE AREA-  HIGH JUMP-  DAKOTA COOPER....GLASCO....TREY BELLOWS...GLASCO

                                          LONG JUMP-  JASON FRASIER-  PIKE VALLEY

                                          JAVELIN-  TREVOR LOWE...THUNDER RIDGE

                                          DISCUS-  PAUL BARRIENTES...SYLVAN-LUCAS...SAMUEL JANSSEN...PIKE VALLEY

                                                          MAVERICK LAROQUE...OSBORNE

                                          SHOT PUT-  PAUL BARRIENTES...SYLVAN-LUCAS

                                          4 X 800 RELAY-  PIKE VALLEY-  QUINTIN ISACCSON...DALLAS LOOPER...SANOMA HASWAH

                                                                                           CADEN CALLAWAY

                                           100 M DASH-  KENTON UBELAKER...OSBORNE

                                           1600 M RUN-  CADEN CALLAWAY....PIKE VALLEY

                                           4 X 100 RELAY -OSBORNE....ISAAC SUSSTAR...BOONE CADY...JACOB TIERNAN

                                                                                        ALAN MICK

                                           400 M-  BOONE CADY...OSBORNE

                                            300 M HURDLES-  RYAN PERKINS...MILTONVALE

                                            800 M-  CADEN CALLAWAY...PIKE VALLEY

                                            200 M DASH-  KENTON UBELAKER...OSBORNE

                                            3200 M-  CADEN CALLAWAY...PIKE VALLEY

                                            4 X 400 RELAY-  OSBORNE...ISAAC SUSSTAR...ALAN MICK...KENTON UBELAKER

                                                                                        BOONE CADY

 

1A GIRLS FROM THE AREA-  3200 M-  EILEEN MICK-  OSBORNE

                                            HIGH JUMP-  EILEEN MICK...OSBORNE

                                            JAVELIN-  JESSICA PRINCE...OSBORNE....MEG EILERT...ST JOHNS

                                            LONG JUMP-  KELLAN NIEWALD...ST JOHNS

                                            POLE VAULT-  SIERRA SENGER...LAKESIDE..BRITTANY WINKEL...LAKESIDE

                                            DISCUS-  ALYSSA WENDEL....OSBORNE

                                            4 X 800 RELAY-  THUNDER RIDGE...BRITTANY KIRCHOFF...JACKIE RENNEBERG

                                                                                                  KIRSTEN BERGER...FAE LYNN CHRISTENSEN

                                            100 M HURDLES...BROOKE JENSEN..PIKE VALLEY

                                            100 M DASH- COURTNEY FREED-  PIKE VALLEY

                                            1600 M RUN-  EILENN MICK...OSBORNE

                                            400 M-  COURTNEY FREED-  PIKE VALLEY...

                                            300 M HURDLES...KELLEN NIEWALD-  ST JOHNS

                                                                         KATHYRN WERTHMAN...OSBORNE

                                            800 M RUN-  COURTNEY FREE-  PIKE VALLEY

                                            200M-  COURTNEY FREED-  PIKE VALLEY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Other Sports

Like us on Facebook! Job Hub