LISTEN FOR STATE TRACK REPORTS FRIDAY AND SATURDAY MAY 24-25 ON AM 1190KVSV THE MIX.
BELOIT BOYS(3A)- POLEVAULT- ISAIH HORTON...BARON CRUMBAKER
HIGH JUMP- AUSTIN BUDKE...PAYTON VETTER
LONG JUMP- AUSTIN BUDKE....TANNER HULETT
TRIPLE JUMP- AUSTIN BUDKE
SHOT PUT- BRYCE BLACK...STANTEN KRONE
DISCUS- CADYN CARTER
JAVELIN- CADYN CARTER
4 X 800 RELAY- HUNTER POST...COLSON REAMES..BAILEY VETTER...ALEX CONN
100 M DASH- TANNER NIEMCZYK
1600 M RUN- ALEX CONN
4 X 100 RELAY- JACE ADAMS...TANNER NIEMCZYK...AUSTIN BUDKE...PAYTON VETTER
400 M- TANNER NIEMCZYK
300 M HURDLES- JACE ADAMS
800 M RUN- ALEX CONN
3200 M RUN- ALEX CONN
4 X 400 RELAY- R.J. JACKSON...JACE ADAMS...PAYTON VETTER...TANNER NIEMCZYK
BELOIT GIRLS(3A)- POLE VAULT- OCEAN PAUL...MADISON HEWITT
LONG JUMP- ALANA BUDKE
TRIPLE JUMP- REMI BEHRENDS
100 M HURDLES- KALEY BROECKELMEN....BRIT WIDRIG
100 M DASH- HANNAH SMITH
4 X 100 RELAY- ALANA BUDKE...REMI NEHRENDS...KENNEDY BROWN..HANNAH SMITH
300 M HURDLES- KALEY BROECKELMEN...BRIT WIDRIG
200 M DASH- REMI BEHRENDS
4 X 400 RELAY- KALEY BROECKELMEN..ALANA BUDKE...ALEXIS BUDKE...PAIGE HAFLIGER
2A BOYS FROM THE AREA....100M- ALEX JACKSON....LINCOLN
200M- ALEX JACKSON...LINCOLN
400M-WESTON ROTHCHILD...SMITH CENTER....ALEX JACKSON...LINCOLN
800 M- ARNE LONBERGER...LINCOLN....JESSE NIELSEN...ROCK HILLS
1600 M-ARNE LONBERGER...LINCOLN
3200 M-WYNTER WIEBKE...LINCOLN
110 M HURDLES- NICK LEMKUHL...SMITH CENTER
300 M HURDLES- NICK LEMKUHL...SMITH CENTER...CLINT ROGERS...SMITH CENTER
4 X 400 RELAY- SMITH CENTER
HIGH JUMP- MASON BUCKMASTER...SMITH CENTER
POLE VAULT- L.T. MEITLER...SMITH CENTER...STEVEN KRILEY...SMITH CENTER
LONG JUMP- ALEX JACKSON...LINCOLN
TRIPLE JUMP- MASON BUCKMASTER...SMITH CENTER
SHOT PUT- WYATT FLINN...ROCK HILLS
DISCUS- WYATT FLINN...ROCK HILLS
JAVELIN- COLE LORENZEN...SMITH CENTER...AARON BROECKELMAN...ROCK HILLS
2A GIRLS FROM THE AREA- JAVELIN- KAITLYN ALBERT...SMITH CENTER
200 M DASH- COURTNEY PANTER...SMITH CENTER
400 M- ALEXIS RYAN...SMITH CENTER...KATELYN STREET...LINCOLN
800M- JENNA FARRIS...LINCOLN
1600 M- JENNA FARRIS...LINCOLN...BRITTANY HARLOW...LINCOLN
3200 M- JENNA FARRIS..LINCOLN
100 M HURDLES- LYNZEE MACE...SMITH CENTER..TRENNA COX..SMITH CENTER
SYDNEY BENOIT...SMITH CENTER
300 M HURDLES- TRENNA COX...SMITH CENTER
4 X 100 RELAY- SMITH CENTER
4 X 400 RELAY- SMITH CENTER
HIGH JUMP- BLAIR McNARY...SMITH CENTER
TRIPLE JUMP- BLAIR Mc NARY...SMITH CENTER
1A BOYS FROM THE AREA- HIGH JUMP- DAKOTA COOPER....GLASCO....TREY BELLOWS...GLASCO
LONG JUMP- JASON FRASIER- PIKE VALLEY
JAVELIN- TREVOR LOWE...THUNDER RIDGE
DISCUS- PAUL BARRIENTES...SYLVAN-LUCAS...SAMUEL JANSSEN...PIKE VALLEY
MAVERICK LAROQUE...OSBORNE
SHOT PUT- PAUL BARRIENTES...SYLVAN-LUCAS
4 X 800 RELAY- PIKE VALLEY- QUINTIN ISACCSON...DALLAS LOOPER...SANOMA HASWAH
CADEN CALLAWAY
100 M DASH- KENTON UBELAKER...OSBORNE
1600 M RUN- CADEN CALLAWAY....PIKE VALLEY
4 X 100 RELAY -OSBORNE....ISAAC SUSSTAR...BOONE CADY...JACOB TIERNAN
ALAN MICK
400 M- BOONE CADY...OSBORNE
300 M HURDLES- RYAN PERKINS...MILTONVALE
800 M- CADEN CALLAWAY...PIKE VALLEY
200 M DASH- KENTON UBELAKER...OSBORNE
3200 M- CADEN CALLAWAY...PIKE VALLEY
4 X 400 RELAY- OSBORNE...ISAAC SUSSTAR...ALAN MICK...KENTON UBELAKER
BOONE CADY
1A GIRLS FROM THE AREA- 3200 M- EILEEN MICK- OSBORNE
HIGH JUMP- EILEEN MICK...OSBORNE
JAVELIN- JESSICA PRINCE...OSBORNE....MEG EILERT...ST JOHNS
LONG JUMP- KELLAN NIEWALD...ST JOHNS
POLE VAULT- SIERRA SENGER...LAKESIDE..BRITTANY WINKEL...LAKESIDE
DISCUS- ALYSSA WENDEL....OSBORNE
4 X 800 RELAY- THUNDER RIDGE...BRITTANY KIRCHOFF...JACKIE RENNEBERG
KIRSTEN BERGER...FAE LYNN CHRISTENSEN
100 M HURDLES...BROOKE JENSEN..PIKE VALLEY
100 M DASH- COURTNEY FREED- PIKE VALLEY
1600 M RUN- EILENN MICK...OSBORNE
400 M- COURTNEY FREED- PIKE VALLEY...
300 M HURDLES...KELLEN NIEWALD- ST JOHNS
KATHYRN WERTHMAN...OSBORNE
800 M RUN- COURTNEY FREE- PIKE VALLEY
200M- COURTNEY FREED- PIKE VALLEY